Jdi na obsah Jdi na menu

září 2010

7. 10. 2010

Tak jsme podnikli velkou rodinnou dovču a byla báječná. 1 týden jsme byli v Chlumu u Třeboně, kde nás byla velká banda dětí - já, Kryštůfek, Anetka, malá Nelinka, Juráš, Klárka, která se pokoušela o první krůčky, Kubík, ten jezdil parádně sám na kole a Sarča pohodářka. Jezdili jsme na kolech, blbli na zahradě v bazéně a plnili úkoly od víly, která nás každý den tajně navštěvovala a nakonec nám nechala velký poklad, který jsem našla já a ještě k tomu byl zabalenej v růžovém vílím ručníku:-). Bylo to fakt supr, sotva jsme vstali, už jsme se slezli u někoho v apartmánu a hráli si a hráli a furt a furt furt. Jezdili jsme s rodičema na kolech - já s Kryštůfkem ještě za tátou v kolokočáře - občas jsme se tam pěkně mydlili, tedy spíš brácha mě. Kubík nám lakoval nehty a máma zas malovala obličeje na víly, piráty, nevěsty a tak.

Po týdnu jsme se vrátili na víkend dom, udělali karavanu technickou a vyrazili zpět na jih za Fišerama na Lipno. Krapet se nám pokazilo počasí, takže v těch 6 st. a větru se asi už koupat nebudem. A tak jsme jezdili na výlety autem i na kolech. A jedna velká novina - po kolovýlětě Schwanzenberským kanálem jsem se po vzoru Jiříka odvážila ujet prvních pár metrů sama na kole bez koleček!!! Spíme v karavanu hned vedle chatyičky Fišeroic. Počasí nám moc nepřeje. Pouštíme draka, ale nelítá, tak to nakonec bavi hlavně tatínky. Makáme na kolech a prohlídli jsme si Krumlov-krása. A týden končíme v Bavorském lese, kde chodíme po stezce jako veverky v korunách stromů a pak nadšeně s Jiříkem probíháme celé lesní Zoo. Dneska nám to fakt sedlo. Večer se loučíme s Fišerama, který frčej dom a my s našima vyrážíme do posledního společného týdne, jen my naše rodinka.

A jak nám bylo dobře. Pravé ježdění na kole právě začalo. Když jsme vyjeli včas, tak jsme s bráškou ani moc nemydlili a někdy zase naopak dost. Kryštůfek mě pak s oblibou hlavně tahal za vlasy, ale zvládli jsme to. Počasí pěkné. Rodiče si mákli. Šlapali jsme do kopců v Bayrische Waldu, Šumavě a i v Podšumaví. Krmili jsme jeleny, koně - na něm jsme se i s Kryštůfkem povozili, králíky i kravičky. Prošli jsme si neměcká městečka, kde maj supr hřiště pro děti. A bačovali jsme v karavanu. Já jsem nakonec spala s taťkou v alkovně a mamča s Kryšpínem vzadu. A spalo se nám výborně. Trénuju jízdu na kole a Kryštůfek zas drandí na motorce jako ďábel. Ke konci týdne se vracíme přes Šumavu (spaní na Antýglu a u Štěpána) na chalupu, kde jsme zavítali do Karlových Varů a vytáhli babí s dědou na kolo. Roste strašně hub, tak Věra čistí a čistí a vaří a vaří:-). A pak dom a je po dovče.

 

27.září 2010 Kryštůfek 18 měsíců

Tak už i bráška je velkej. Sice toho teda moc nenamluví, ale rozumí dokonale i malé detaily. Říka máma, táda, baba, děda, eee, ham , dudlíku a jídlu ňam. Jinak zvuky zvířátek, brrrrm a má nový hit - zamiloval se do mašinek a to totálně. Když jí vidí, hejká radostí a když má vrátit klukům houkající mašinku a závory, tak následuje lví řev. Takže budem muset napsat Ježíškovi. Umí bejt děsně roztomilej, ale taky se umí parádně vztekat. Rád strká do menších dětí a tahá a trhá vlasy. Na dovolený se odnaučil usínat sám v postýlce, takže už pěkně usínáme a spíme všichni 4 u našich v pelíšku. V noci spinká vcelku dobře a přestává nasávat z milkbaru, zbývá uspávací a občas ranní pití. To když chce mamča udyndat k delšímu spánku. Budíme se teď kolem půl 8.-8.. Spí ještě po o v kočárku. V něm usíná bezvadně. Rád dudlá a venku furt, protože si jinak všechno rve do pusy. Miluje jízdu na motorce, při které nemá žádný pud sebezáchovy a řítí se z kopců pád nepád. Když doma pustí mamina v pokojíčku písničky a chci svoje princeznovské šaty, řičí pod věšákem a chce nandat vílí sukýnku, ve které pak nadšeně tančí nebo jezdí na motorce. Chce vše, co mám já a hrozně se po mě opičí. Rádi a často se mydlíme a táháme o věci a jídlo. Má rád koníky, stejně jako já. A taky Ponťáka. Směje se jako bastard chachachachá. Rád plave v bazéně. A jak jinak, je to děsnej mamánek, takže svádíme každodenní boj o mamču.