Jdi na obsah Jdi na menu

Květen 2008

12. 5. 2008

30.duben - 2.květen TÚTŮT AKCE

Tak takhle by se dala nazvat moje 3 denní návštěva v Ústí. Když jsem tam odpo dorazili, vytáhli jsme babičku na pouť. Jsou dneska čáry a tak jsme potkali spoustu malých čarodejnic. Ale co je hlavní, je tu kolotoč a la labutě, ale místo labutí jsou tu sloni. Jupííííí. Hned jsme s tátou vyrazily do výšin. Nejdřív jsem byla trošku překvapená, co se to děje, ale potom se mi jízda začalo dost líbit. Ještě jsem se musela povozit i s mámou a babí. Táta se mi snažil vystřílet na střelnici plyšovýho tutua, ale moc mu to nešlo. Zvládnul 2 špejle z osmi a to na to měl devět ran- chacha. Nakonec jsem si alespoň odnesla růži z papíru. No a druhý den, hned po mém dopoledním spánku (musela jsem to dospat ranní budíček v 5:-)), jsme vyrazili do ZOO. A to bylo něco. Takovejch zvířátek pohromadě! A hlavně maj tu opravdický slony. Byla jsem z nich naprosto vyřízená. Slovo tútů jsem opakovala furt a furt. Byli jsme v jejich domečku, potkali je na procházce a pak ještě ve výběhu. Po každé když jsem je zmerčila, tak jsem se rozzářila a byla blahem bez sebe. Klidně bych tam byla s nima celej den. Krom slonů se mi líbili tuleni a opičky. Ale tútů, ten vyhrál bezkonkurenčně. Škoda, že si ho nemůžem pořídit domů. To by bylo něco. A to nebylo všechno, odpoledne jsme vyrazili zase na pouť. Tentokrát jsme vytáhli i dědu Jardu a zase jsme vylítli na slonech vzhůru do oblak. Svezla jsem se s dědou, babičkou, mámou i tátou. Tátovi bylo trochu šoufl, prubnul totiž centrifugu. To bylo slonů, asi se mi o nich bude i zdát.

18.-19.květen 2008

Na chalupě se konala velká oslava narozenin a svátků, tak jsem i já trochu ponocovala a domů pak dorazila úplně hotová. A to vše přispělo k tomu, že jsem prospala celou noc. To se naposled stalo dýl než před rokem a to jsem byla ještě hodně mimi. Usnula jsem mámě v náručí u mlíkárny už v půl 8. a spala v kuse až do 6 do rána a pak ještě přidala půlhodinku u našich v pelechu. Ti jen doufaj, že mi to tak vydrží:-). Jo a ještě jedna novinka. Umím odšroubovávat víčka:-).

24.květen 2008

17 MĚSÍCŮ

Co všechno umím?: Myslím, že se pomalu začne protahovat perioda této otázky. Objevuji sice stále nové a nové dovednosti, ale už to nejsou takové trháky jako byl první úsměv, první uchopení hračky, první slovíčko nebo první krůček. Učím se nenápadně, ale za to poctivě. Běhám jako čamrda, a když do toho šlápnu, tak jako závodní kůň na dostizích. Umím překračovat a vyrovnávat i značné nerovnosti. Sama jsem už překročila tak 30cm - naši mi totiž nafoukli můj bazének, tak sme tam naházeli hračky a je to moje království. Furt někam lezu, bez problému na gauč, na postel, prostě kam mi nožky stačí. To že jsem upovídaná, to není novinka, ale já poctvivě opakuji slovíčka a už jich celou spoustu používám: bordel, tuňka (to je šunka), éro, desi (kde jsi), jarda, honzda (honza), džim džam, čaj, roh (rohlík), jahoda, banán, sýr, my (myš), ahoj, čau, puti ( pustit), hačí, pipí (písek)......Hodně rozumím, takže si naši musí dávat pozor, co přede mnou prozradí. Taky zkouším dvojslovné větičky. př. máma hačí ( to je moje oblíbená hláška a činnost), táto ham,...Umím se roztomile jevit jůůů, jéééé. Maminu si kontroluju furt, ale je to lepší. Dokonce už si i sama poodejdu do vedlejší místnosti, ale jinak se ve směs držím máminy sukně. Krásně baštím. Mlíčko piju jen před spaním. V noci spinkám dobře a až k ránu zakňourám, mamča mě vytáhne, já se přitulím a ještě dám dvacet. Vstávám ale brzičko - mezi 5.-6., párkrát i před 5., když se rozední ( to zrovna naši nadšení nejsou), ale taky si občas přispím a posunu budíček po 6.. Můj rekord je 6:50. Umím šroubovat víčka. Vybírám si, jakou pohádku chci pustit v PS a když není po mém a jsem už večer přetažená, tak ztropím scénu i se slzama. A taky si vybírám v krámě, jaké chci botky nebo kloubouk nebo punčocháče. Baštím teď výborně. Ráda mučím mámu jauííí a tátovi sundávám brejle. Jsem děsnej mazel, rozdávám pusinky a eskymáky a taky nutím k pusinkám ostatní.  A usměvavá kobliha jsem taky.