Jdi na obsah Jdi na menu

září 2008

24. 9. 2008

20. září 2008

Mám výbornou novinu. Naše rodina se rozrostla o dalšího jak jinak než kluka. Je to můj bratránek Jáchym Ouředník, který se narodil tetě Lucce a strejdovi Honzovi.

24.září 2008

1 ROK A 3/4

A co všechno umím?:

Jsem malá roztomilá holčička, i když tedy mezi svými vrstevníky rozhodně žádnej prcek nejsem. Jsem velká parádnice, nosím culíčky, sponky a čelenky jako mamča. Umím ztropit scénu, když mě navlíká do něčeho, v čem rozhodně nehodlám vyrazit mezi lidi:-). Ráda si vybírám boty a když dostanu nové, skáču radostí a nadšeně dupu. Ráda obouvám druhé, nesnáším, když se někde válí nevyužité bačkory a sama ráda ťapkám nejčastějc v těch tátovejch.

Strašně moc jsem se vylepšila v mluvení. Rozhodně už nejsem nemluvně. Umím si důrazně říct, co "neci" a občas také vyjádřit to, co chci. Někdy mi máma nerozumí a já to musím nesčetněkrát opakovat, než to pochopí:-). Všichni mě chválí, jak krásně vyslovuju, jak je mi pěkně rozumnět. Slov už umím vlekou spoustu. Říkám věty: př. " Táto, počkej na mě!, Kde je?.....Tady je., mamí, kde si?". Skloňuju a začínám používat množné číslo. Umím spoustu sloves, které používám hlavně v infinitivech. Ráda kybicuju Ponťáka: "fuj, sedni, čekej, di, nech toho,...". Umím doplňovat několik písniček a básniček. Zvířátka již nenazývám citoslovci, ale celou řadu z nich znám jejich pravým jménem.

Jsem o hodně samostatnější. Spolupracuju při nejrůznějších povinnostech a domácích úkonech. Chvílema si hraju sama. Ráda maluju a píšu a to nejen na papír:-). Ráda si hraju se dřevěnýma hračkama a s plyšákama, které opečovávám. Mám ráda děti a s nima si vydržím hrát dlouho a dokonce už se pokouším i o konverzaci. Mám kolem sebe samý kluky, což mi neva, ani se moc nemydlíme, jen občas, když zrovna potřebujem sdílet 1 jedinou věc. Ráda se houpu na houpačce a vydržím hóóódně dlouho. Jsem horolezec, obzvlášťě po gaučích a křeslech - máma šílí. Umím sejít a vyjít bez držení několik schodů. Ráda se koukám na pohádky - momentálně jsem ulítla na Nemáče, Bruce a Bouráka. Chodíme pouštět draka, je podzim.

Naši mě moc chválí, umím totiž smrkat! A za bonbónek... to foukám, jak vichřice.

Doma jsem bez plíny. Venku zatím ne.

No a ještě jedno tajemství! Hádejte, co má máma v bříšku? :-)