Jdi na obsah Jdi na menu

leden 2011

27. 1. 2011

Do nového roku jsme vstoupili tradičně na Dobrý, táta tradičně slouží. Venku mrzne a je spousta sněhu. Silvestra jsme krom Péti prospali a mamča s tetou propovídaly:-). 

Nemůžu se vůbec dočkat, odpočítávám každou noc. Ještě na pár dní do Ústí, 4 noci doma a hurá na hory. Jedem na Kladenku a s námi spousta kamarádů. 

Je to super. Z holčiček jsem tu jen já, Míša, Anetka a Kačka a pak malá Klárka, Sára a Neli. Kluků je to hromada (Kryštůfek, Jiřík, Kubík V, Tonda, Jenda, Honzík, Péťa, Kubík, Lukášek, malej Péťa). Krom mého miláčka Péti, jsem si tu oblíbila Toníka. Nosí žlutý triko a dělá vtipný kraviny. Sotva ráno někdo hlesne na chodbě, je to rozkaz a všichni rozrážíme dveře pokojů a rodeo začíná. Ač tu skvěle vaří, my nemáme na jídlo čas. Je tu totiž spousta pokojů, dlouhé chodby, několik heren a bazén, takže rodiče ani neví, kde kdo je a co podniká. Dopo i odpo trávíme venku. Sněhu dost a počasí fajn. A teď pozor. Přijíždí můj instruktor-jdu na to. Poslouchám úplně na slovo a hurá, ono to jde. Hele! já umím lyžovat. Další dny s nima piluju obloučky - paráda. Jde mi to. Takže razíme dolů do Pece na sjezdovku. Další krůček - naučit se jezdit na pomě..... A už to umím, úplně sama. Naši jsou téměř dojatí. Pokořujem s Áňou a Kubíkem a na závěr i s Jiříkem sjezdovku stále dokola. Nemůžou nás dostat ze svahu. Jednou jsem se ovšem zasnila, až jsem projela pojistným drátem a vlek už nenakopli. To jsem obrečela. Bráška má kašlík a rostou mu zuby, takže hůř spí a občas je tudíž nenaložen, ale taky to s ním naši zmákli. Po počátečním strachu z rolby a skůtru, tomu propad. Taky rád vrtá lopatkou ve sněhu a rád se nosí. Doma se drží maminy a mydlí se Sarčou o golfky. Furt chce číst o hasičích, kterým říká "hori". Začíná totiž mluvit. Mně říká Něno, ale nejvíc prostě hučí máma máma. Tu si hlídá jako oko v hlavě. Nejvíc si hraju s Míšou a Kačkou - ta mě naučila pít kokakolu. Hrajem si na princezny a hlavně na štěnata. Z opravdových štěnat je tu Naomi, za kterou, když je možnost, lítáme jako pakouši. Maj tu výbornou zmrzlinu. Je sobota, tak musíme dom. Nechce se nám. Doma sníh roztál, tak nebudu moc lyžovat. Ach jo. Bylo to tu bombácký.