Jdi na obsah Jdi na menu

březen 2007

30. 3. 2007

11.týden života

Udržím docela dlouho hračku v ruce, když mi jí tam máma dá a strkám si jí do pusiny, ale spíš proto, že cucat si ručičky je moje oblíbená činnost, ve které se každým dnem zdokonaluju.

12.týden života

Poprvé v životě se mi podařilo prospat celou noc (od cca 20hod. do cca 6 hod.), stalo se tak v noci 13.-14.3. a pak ještě několikrát za sebou.

Co spánku týče, jsem zatím hodná, hned od narození. Jedinou potíží je usínání, to mi nejde. Usnu jedině v náručí a  než mě rodiče uloží do postýlky, tak musím opravdu tvrdě spát, jinak začnu po chvilce hučet a udyndávání začíná na novo. V noci spinkám, budím se po různu, okolo 1-2. a pak 5.-6., pak zas mám období probouzení kolem 4., prostě zatím nemám pevný spací řád, ale celkově mě rodiče chválí. Přes den toho ovšem moc nenaspím a zatím stále ještě nemáme s maminou pravidelný denní harmonogram. Miluju chování, neumím bejt sama, na tož sama někde ležet. Vyžaduju neustálou pozornost a vymejšlení různorodých aktivit - koukám na obrázky, povídám si s mamčou, zpíváme, chodíme po baráku, cvičíme na bříšku, hrajem si s hračkama,.... a začalo mě bavit, prohlížet si knížky. Jo a ráda se nosím v klokance u mamči či taťky na bříšku, ale jen když se mi chce spát.

24.3.2007

3 MĚSÍCE

Jsou mi 3 měsíce. Děda má narozky - 57.. Je u nás Péťa, jezdí každý pátek a spí tu. Taky je tu teta a strejda. Jsem hodná ( jak jinak!) a spokojená. Popřálo se dědovi, povečeřelo a pak - JÉ, já se umím chechtat nahlas!

Co všechno umím: Ručičkama a nožičkama máchám o 106, kopat už umím pěkně silně. Začíná mě to bavit pod hrazdičkou, prohlížím si ráda svoje ručičky, zdokonaluju se v jejich ožužlávání. Začínám sahat na hračky, v tom se vylepšuju každým dnem, umím je čapnout čím dál tím líp a šup s nima do pusy. Broukám, výskám, pištím, chechtám se a usmívám se skoro furt.Hlavičku udržím jako po másle, sleduju mámu ( i jiný samozřejmě) po místnosti. Začínaj mě fascinovat nejrůznější věci. Strašně ráda se koupu. A kočárek? Ten mám jen a pouze na spaní, jinak v něm ukrutná nuda. Chodím s mamčou na cvičení pro kojence a taky na masáže. Hm, to se mám. A prej jsem šikulka!

 

Náhledy fotografií ze složky březen 2007

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář