Jdi na obsah Jdi na menu

listopad 2007

12. 11. 2007

3.11.2007

Je sobota ráno. Vstávám ráno po změně času na zimní už kolem 6. hodiny a tak se mnou vstává jen mamina a taťuldu necháváme dospat. V obýváku společně snídáme, hrajem si, povídáme, posloucháme CD, prohlížíme knížky, koukáme na pohádky a když vstanou dole babí s dědou, tak jdem zas posnídat a popovídat s nima. Táta chrundí, ale ještě není ani 8. Ponty vysedává na terase za oknem, tedy spíš čeká, až ho pustíme. Když jsem ho zmerčila, tak k němu peláším, buším do okna a hučím " ha ha ha" jakože haf haf haf, Ponty totiž ještě neumím vyslovit:-). Před 8. mě mamča odebírá a že se jde za tátou chrupčit. Jenže táta už na mě mává nahoře z okna a tak taky nadšeně mávám a volám " táta táta". Mamča to ani téměř nezaregistrovala a jen tak ledabyle koukla z okna a on táta fakt byl!!! To bylo milý překvápko. Tak jsme za ním šli, dali mlíčano, nějakou tu ukolébavku, chrupíka a pak vyrazili za ústeckýma na chalupu do Vladměřic.

12.11.2007

Víte jak dělaj hodiny? Přece bim bam bim bam! A já to umím ručičkou odbimbat a i říct bim.

16.11.2007

Tak dneska jsem měla derniéru a premiéru. Naposled jsem se projela v mým červeným vajíčku, na plavání a zpět a dokonce jsem v něm naprosto vyčerpaná po sportovním výkonu usnula cestou domů, tak mě mamča vycvakla, dala na kočárek a ještě jsem se dospala pořádně do růžova na našem balkóně. Pápá moje 1.autosedačko. Sotva jsem se vzbudila tak mě naši šoupli do mý fungl nový chilli pepper a pádili jsme do Ústí, tátovi vybrat nový nezničitelný brýle ( protože brýle - to je můj oblíbený úlovek). Je docela fajn, vidím z ní totiž ven a můžu kontrolovat, jak máma či táta řídí a vůbec, co se děje kolem. Takže sice v jízdě autem stále neshledávám nic světoborného, ale uznávám, že to zas tak nudný není. M.ch. brýle jsme vybrali a hurá za babí a dědou. Už jsme tu nebyli skoro 7 měsíců.

19.11.2007

Po ne zrovna příliš prospané noci- nějak se furt budím a vstávám teď kolem 5., po ukňouraném ránu, po ránodopoledním spánku si to lozím po pokojíčku. Máma zrovna telefonuje s taťuldou a já šikulka, jsem poprvé sama vylezla na postel. To jsem horolezkyně, co? Pokusila jsem se o tento husarský kousek už včera, ale vrchol jsem zdolala až dnes.:-)

24.11.2007

11 MĚSÍCŮ

Co všechno umím?: Po pravdě řečeno ani teď nemůžu říct, že bych uměla něco zásadně nového. Spíš se všem, co umím, zdokonaluju. Je ze mě krásná holčička (podle některých celá máma, podle druhých zas malá Ouřednice), ještě furt ale aspoň maličko jsem mimi, hlavně mámino mimi:-). Období mámánkování mě ještě nepustilo, dokonce ho umím některé dny vystupňovat na maximum, což znamená, že se od maminky prostě nehnu a to ani na sekundu. Jsem malý rorýs, už mám pěkný háro, vzadu mi to furt stojí a vepředu už můžu mít klíďo culík! Vypadám prý senzačně roztomile. Denní režim: Vstávám teď mezi 5.-6., přes den pak 2x spinkám, ráno doma s mamčou a odpo pak v kočárku, koupačka je na řadě kolem 18., kašička při teletabies ( pohádky mě už berou) a pak mlíčano od mamči a kolem 19. usínání na balóně, dost často teď s taťkou. I on docela obstojně zpívá:-). Noci jsou různé, ale probouzení 1-2x za noc už pominulo, hlavně nad ránem se budím častěji a chci si dudlat, jakože mámu. Docela papám, miluju rajčata a mandarinky. Ale že bych byla megažroutík, tak to se o mně říci nedá. Neudržím při jídle pozornost a pak nechci jíst, takže mě musí okolí bavit a pak něco sním. A to zabavování je v posledních dnech náročné. Mám radši chlebík než rohlík. A ani piškoty mě moc neberou. Co se týče mých pohybových dovedností: Tak lezu jak motorová myška, všude a furt se stavím, kolem nábytku chodím už bez problémů, umím se držet ve stoji jen 1 rukou a někdy se i pustím a pár sekund stojím sama bez opory. Jsem malý horolezec, šplhám po mámě, umím slézt a vylézt na postel (moje ranní zábavička)  a taky si umím stoupnout v jídlení židličce. Slézání z postele nebo třeba za schodů dělám zodpovědně, pěkně pozadu. Krásně říkám máma, táta, mňam, mimi, bů, mlaskám jako koník, rybičky umím v profi podání, auto dělá brrrrrm tů, Ponty ha ha. Ráda se tulím (hlavně k mamince) a vysokým hláskem říkám " tuli tuli". Umím na požádání ukazovat některé věci ( třeba krtečka na zdi a někdy i v knížce- ty ráda prohlížím), udělat ťuky ťuk, paci paci, jak jsi veliká, vařila myšička, vyšťouchnout očičko, zmáčknout crrr nos a zatahat za ouško, dělat a říkat haló haló, předvádět bim bam hodiny, bouchat do stolu bum bum,..... Mám ráda písničky, nadšeně při nich hopsám, máchám a tleskám ručkama a krásně se uculuju. Venku z kočárku komentuju ha ha ha, když jde kolem pes.  Tak to vidíte, je toho spousta, i když nic úplně nového. A naši jsou ze mě pořád na větvi. Jsem jejich miláček.

 

Náhledy fotografií ze složky listopad 2007