Jdi na obsah Jdi na menu

září

30. 9. 2007

3.9.2007

Tak mám 3.zoubek. Ráno jsme se vzbudili a jelikož jsem krapet slintala, tak mamča udělala průzkum a sice ještě není vidět, ale cítit jo. Tentokráte je to 1 vpravo dole.

8.9.2007

Tak mi rodiče dali dolů postýlku. Nejdřív tedy do prostřední polohy, jenže co mě nenapadlo - parádně se mi tam daří si stoupat, takže to taťka předělal až do polohy nejnižší:-). Tam si sice taky umím stoupnout, ale ještě musím zapracovat na přelezení, to nezvládám - zatím.

24.9.2007

9 MĚSÍCŮ

 Co všechno umím? Je docela těžký objevovat moje nové dovednosti. Nenápadně něco zlepšuju a najednou to umím. Neustále vstávám a šplhám po mámě a taky už i kolem nábytku, hlavně kolem našeho gauče a podél něj i zkouším první krůčky do stran. Na nožkách stojím často a ráda, ale zatím nejsem moc stabilní, kynklám se jak malej ožrala. Umím dokonce stát a přidržovat se jen 1 rukou, ale ta rovnováha zatím stále nic moc. Co se přemísťování týče, tak buď praktikuju staré známé plazení anebo i lezu po 4, ale to spíš na koberci či trávě, protože na plouvoučce mi to klouže. Umím krásně hačat. Sedat si umím a to tak, že na něco vyšplhám a pak si dřepnu. Ručičky mám šikovný. Umím ukazovat a šťourat ukazováčkem a taky jím dloubat do mámy či táty. Umím dělat papapa, to mě baví. Vždycky k tomu ještě přidám kouzelný úsměv. Hračky mě teď moc neba. Co mě ba, jsou kostky, hrající hrnec a knížky. Ráda si je prohlížím a taky se za ně schovávám. Hra na schovku je prima. A taky je prima je okusovat a žužlat. Učím se paci paci. Ale mlátit BUM, to už umím a ve vodě parádně cákat. Jsem docela slušnej mamánek. Furt bych chtěla bejt u ní. V její přítomnosti se cítím nejbezpečněji. Je to můj mamínek. Ale s taťkou je taky fajn. A začala jsem i docela baštit, zatím jak kdy, ale zlepšuju se. Mám 4 zoubky. S rohlíkem se dá úžasně drobit a to mi taky jde. V kočárku teď docela usínám i bez většího hudrování a i večer, buď s mamčou u mlíčka anebo pak v náručí, kdy mi rodiče zpívaj a poctivě pohupují. Nerada jsem ve své postýlce, kterou už mám v nejhlubší poloze. Nesnáším, když mi do ní polospící odkládaj. Vždyť bych chtěla bejt pěkně  ve velkým pelíšku. Při lochtání se řechtám o 106. Krásně říkám máma! A taky mimi, ňam a tydlydlydly. Spím 2x denně, dopoledne usínám kolem 9.-10. a pak odpo kolem 2.-3..Večer chodím spinkat po koupačce, mazání, papání a Krtkovi ( s tím jsem teď začala), mlíčku a ukolébavce spinkat kolem 8.. Takže asi tak. Jsem šikovňácký ¾ roční mímo.