Jdi na obsah Jdi na menu

listopad 2009

22. 11. 2009

17.listopad 2009

Táta se nám vrátil z potápění a my vyrazili za babí a dědou do Ústí. Bráška se rozhodl, že se pokusí o lidskou řeč a omámil nás velmi povedenýma slabikama - ma ma, a pak i ba ba, takže mamča a babička z toho měly radost největší.

18.listopad 2009

Všední den jako každý jiný, táta v práci a my s mamčou doma. A Kryštůfek uskutečnil další velký krok. Aby se dostal k mému katalogu hraček, zamakal a šup a už je o metr vpředu. Takže už umí válet sudy, šoupat se dozadu a teď už i lézt dopředu, no lézt, spíš se skoky odrážet:-).

27.listopad 2009

KRYŠTŮFEK 8 MĚSÍCŮ

Co všechno umí? Udělal obří pokrok. Je to takovej velkej mimiňák. Taky že už váží 12kg, takže s přehledem trumfnul mojí roční váhu:-). Blbě spinká a to jak v noci, tak přes den.  I když. Když jedem venku a on jede v kočárku po Péťovi a vidí na mamku, tak umí vychrupnout za příznivých okolních podmínek i hoďku a 3/4. Jenže se musí jezdit a hlídat. Spinká 2x denně a večer chodí spinkat kolem 7. a umí si sám usnout, ale někdy vyžaduje přítomnost maminy u postýlky a chce hladit, pusinkovat či držet za ručičku. V noci spinká max 2.5 hoďky vkuse a vstává většinou mezi půl 6. a 6. a někdy udělá vyjímku a spinká i o trochu dýl. Přestal si totiž cucat paleček, takže už se sám neududlá. Hezky papá , dokonce už i někdy zblajzne celou malou masozeleninovou skleničku. Je to maman jako já, úplně děsnej, takže se o mámu perem. Já ho teď trochu mučánkuju, ale někdy taky spolu už děláme blbiny a chechtáme se. Taky se spolu koupem. To miluje, zuřivě kope, že je voda po celé koupelně. Sám si moc hrát nevydží, rád se prostě chová. Jakmile zmerčí maminu,  začne mňoukat a hučet a chce k ní. A když jí vidí odcházet, tak to jsou slzy jako hrachy. Bojí se cizích lidí, když ho chtěj náhodou pochovat,tk je zle. Boí s nejrůznějších zvuků, třeba pytle na odpadky, jak šustí nebo vysavače,...Leze jako partyzán. Za papírem to jsou mety. Už se přesunul z obýváku do kuchyně. Péruje vkleče na kolínkách. Dělá most bříškem dolů. Umí docela obstojně hačat, ale sám se zatím neposadí. Se vším tříská. Říká mama, baba. Umí vyjímečně rybičku a taky indiána. A má rád házení. Chodíme všichni ven. Já drandím na motorce a on právě v tom Péťovým kočárku, kde ted v pohodě vydrží koukat a bejt spokojenej. Naše oblíbená destinace je Jednota a kačeny a pak cestou zpět hřiště dole i nahoře u nás na Doksech. Vídáme se hlavně Lenčou, Jiříkem a Klárkou a taky s Kačkou, Kubíkem a Sárou a taky s Péťou a Honzíkem a s brátránkama. No tak jo. Tak co tomu říkáte. Zdraví vás princezna barbie Anežka:-)